Dbanie o skórzaną kurtkę nie jest łatwym zadaniem. Dowiedz się, jak sprawić, by była trwała, stosując odpowiednie czynności pielęgnacyjne, takie jak czyszczenie chemiczne i kondycjonowanie. Skórzana kurtka to obowiązkowy element każdej garderoby, więc nie zapomnij o nią dbać! Skórzane kurtki nigdy nie wychodzą z mody i są podstawowym elementem mody. Są uniwersalne, nadają się do noszenia z wieloma strojami, od dżinsów po sukienki, i zawsze wyglądają na czasie.

Czyszczenie skórzanej kurtki

Zawsze najlepiej jest przeczytać etykietę na każdej odzieży przed jej praniem. Na etykietach można znaleźć naprawdę przydatne porady, jak czyścić różne materiały i tkaniny, a także czego nie robić z poszczególnymi przedmiotami. Pamiętaj, że nigdy nie należy prać skórzanej kurtki w pralce! Możesz prać skórzaną kurtkę w domu ręcznie, ale musisz wiedzieć, że niewłaściwe czyszczenie może ją uszkodzić. Czyszczenie skórzanych ubrań nie należy do najłatwiejszych czynności, gładkie powierzchnie są mocno zatłuszczone, spocone lub przemoczone. W przypadku skórzanej kurtki lub odzieży motocyklowej użyj środka do czyszczenia skóry. Poszewkę natomiast możesz wyprać przy użyciu wody z mydłem – delikatnie pocieraj materiał gąbką i pozostaw do wyschnięcia.

Czym czyścić kurtkę skórzaną?

Jak usunąć plamy z kurtki skórzanej?

To prawda, że na skórze naturalnej można zauważyć nawet plamę atramentu czy farby. Musisz jednak wiedzieć, że nigdy nie powinieneś używać rozpuszczalników do czyszczenia, ponieważ proces ten może zepsuć i zmienić właściwości elementu. Jak zatem zlikwidować plamy? Spróbuj - wiele osób twierdzi, że cytrusy lub łagodne mydło mogą usunąć plamy. Jeśli to nie zadziała, możesz użyć spirytus. Tłuste plamy można usunąć mieszanką mąki ziemniaczanej i benzyny. Po oczyszczeniu ważne jest, aby umyć i osuszyć skórę, aby uniknąć podrażnień. Użyj zmywacza do paznokci, jeśli tusz został rozlany na skórze.

Jak dbać o kurtkę skórzaną?

Kurtki skórzane wymagają pielęgnacji, aby zachować miękkość i zachować jakość. Raz w roku nakładaj balsam na oczyszczoną skórę – zachowa to miękkość skóry i ochroni ją przed niepożądanymi plamami unoszącymi się w powietrzu. Możesz również zapobiec zużyciu dzięki wysokiej jakości impregnacji.