Kolczyki od zawsze były pewnego rodzaju trendem i sposobem na wyrażanie siebie. Noszenie kolczyków jest sposobem na pokazanie swojej osobowości. W obecnych czasach na rynku jest wiele profesjonalnych salonów, gdzie możesz wykonać kolczyk praktycznie w każdym miejscu na ciele. Przekłucie trwa od kilku sekund do kilku minut, z przygotowaniem stanowiska, a samo gojenie ok. 6 tygodni. Długość oczekiwania na całkowite zagojenie miejsca przekłucia może trwać dłużej, w zależności od miejsca na ciele i reakcji organizmu. Czas oczekiwania pozwala to na zagojenie się piercingu i zmniejsza ryzyko infekcji.

Jak dbać o kolczyk po przekłuciu przed zmianą na nowy?

Wiesz już jak długo nosić kolczyk po przekuciu. Warto też wiedzieć, jak o niego dbać w czasie tych 6 tygodniu w oczekiwaniu na zmianę. Jeśli masz przekłute uszy, usta, brew lub dowolną część ciała, ważne jest, aby dbać o swój piercing poprzez regularne czyszczenie. Nie chodzi tutaj jedynie o mycie wodą, ale także produktami do ran jak woda utleniona. Wyczyści ona wszystkie bakterie i zanieczyszczenia, które mogą powodować liczne zakażenia i choroby. Kiedy nadejdzie dzień zmiany kolczyka, ważne jest, aby wysterylizować nowy kolczyk i obszar wokół. W tym celu można użyć wacika nasączonego alkoholem lub innym specjalistycznym preparatem. Gdy obszar jest już czysty, możesz założyć nowy kolczyk.

Jak długo nosić kolczyki po przekłuciu?

Kolczyk po przekłuciu - najważniejsze rady

Każdy piercer w momencie wykonywania zabiegu przekłucia, powinien poinformować, jak długo nosić kolczyk po przekłuciu i jak o niego dbać. Co jednak w przypadku, gdy miejsce po przekłuciu zacznie być czerwone, puchnąć lub wyglądać niecodziennie. Prawdopodobnie jest to pierwszy znak, że może być zainfekowane. W takiej sytuacji skontaktuj się z piercerem lub lekarzem tak szybko, jak to możliwe. W przypadku, gdy wyciągniesz kolczyk, np. po dwóch tygodniach, skontaktuj się z osobą wykonującą przekłucie, czy na pewno jest to dla ciebie bezpieczne. Profesjonaliści nie zalecają zmiany kolczyka przed konkretnie wyznaczoną datą, ze względów bezpieczeństwa i każde zmiany, należy z nimi konsultować.