Moment starania się o potomstwo bywa stresujący. Presja na poczęcie może być przytłaczająca, a strach przed porażką może być paraliżujący. Proces starania się o poczęcie może być kolejką górską emocji, a wynik nigdy nie jest pewny. Ale moment poczęcia jest momentem nadziei, możliwości i czasem, który może zmienić twoje życie na zawsze. Wiele kobiet zastanawia się w którym tygodniu ciąży iśc do ginekologa, żeby nie było ani za późno, ani za wcześnie. Nie należy też obawiać się wizyty lub chodzić do ginekologa zbyt regularnie jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego w domu z nadzieją, że to może już ta chwila. Należy na spokojnie wykonać test kupiony w aptece lub z krwi w celu dowiedzenia się, czy już jest szansa, a następnie umówić się na spokojnie do ginekologa.

Jaki czas jest najlepszy na pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży?

Wiele kobiet po otrzymaniu pozytywnego wyniku ciążowego, zastanawia się w którym tygodniu ciąży iść do ginekologa. Pytanie to jest problematyczne zwłaszcza przy pierwszej ciąży, kiedy jest to nowość. Najlepszym momentem na wizytę u ginekologa jest czas, kiedy jesteś w około 8 tygodniu ciąży. Wynika to z faktu, że nie jest to ani za późno, ani za wcześnie w ciąży. Oczywiście, jeżeli kobieta dowie się o swojej ciąży w późniejszym czasie, nie powinna panikować, ani się zamartwiać, że jest to zbyt późno, a umówić się na pierwszą wizytę bez stresu. Najważniejszy jest spokój i opanowanie, które wpłyną pozytywnie na dziecko. Jeżeli kobieta przypuszcza ciąże, a wizyty na NFZ są długie, zaleca się udanie do prywatnej placówki, gdzie dużo szybciej otrzyma termin wizyty.

W którym tygodniu ciąży iść do ginekologa?

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży

Czego się spodziewać podczas pierwszej wizyty u ginekologa w ciąży? Zostaniesz zapytana o swoją historię medyczną, objawy, choroby i cel wizyty. Lekarz wykona badanie fizyczne, które może obejmować badanie miednicy. Mogą również zlecić badania, takie jak badanie krwi lub USG. Lekarz zrobi wszystko w celu potwierdzenia ciąży. Jeżeli jest to już ok.6 tydzień, a ciąża się potwierdzi, lekarz pokieruje pacjentkę na kolejne badania i wskaże najlepszy termin kolejnej wizyty ginekologicznej.