Kolory włosów, które są najlepsze dla jasnej karnacji, to blond, zakurzony i truskawkowy blond, unikając odcieni niebieskich. Te kolory uzupełnią kolor skóry i sprawią, że będzie ona bardziej żywa. Jak wszyscy wiemy, naturalny kolor włosów może mieć wpływ na karnację skóry. Sposób, w jaki kolor włosów może pasować do określonej karnacji, jest różny, ponieważ istnieją pewne kolory, które nie będą tak przyjemne dla każdego rodzaju i odcienia cery.

Jak dobrać kolor włosów?

Decydując się na koloryzację włosów, wiele kobiet i mężczyzn kieruje się impulsem i intuicją. Czasami przynosi nieoczekiwane efekty, które prowadzą do wypadania włosów lub słabego krycia. Przy podejmowaniu tej decyzji bardzo ważne jest zadbanie również o swój wygląd - używaj tylko odpowiedniego odcienia do naturalnego koloru włosów. Nie zawsze to, co najmodniejsze musi być dobre dla każdego. 

Jaki kolor włosów do jasnej cery?

Jak dobrać kolor włosów? Oto podstawowe zasady:

  • określ swój rodzaj karnacji i trzymaj się kolorów, które są im przypisane

  • dobieraj odcień fryzury, uwzględniając również kolor oczu;

  • Kontrasty są ryzykowne w użyciu, ale czasami mogą działać pozytywnie, ponieważ przykuwają uwagę widza.;

  • Pamiętaj, swojej garderobie podczas zmiany koloru włosów, drastyczna zmiana koloru może sprawić, że twoje ubrania lub biżuteria przestaną działać!

Jaki kolor włosów do karnacji?

Istnieje wiele sposobów na zdefiniowanie ludzkiej karnacji. Większość ekspertów nie może się nawet zgodzić, ile ich jest. Częstsze cztery typy to:

  • porcelanowy - Skóra porcelanowa to jeden z najjaśniejszych rodzajów białej skóry. Zwykle wygląda blado nawet bez ekspozycji na słońce i nie opala się, dzięki czemu jest idealna dla osób, które chcą uniknąć pojawiania się ciemnych plam na skórze. Najczęściej występuje u osób z naturalnie ciemnymi włosami i oprawą oczu, ale zdarzają się też przypadki porcelanowej karnacji połączonej z jasną blond fryzurą.

  • jasny - Podobnie jak porcelanowa skóra, ta jest lekka i ma brzoskwiniowy odcień. Ma też odwrotne reakcje na słońce – jeśli masz jasną karnację, łatwo się opalasz i masz piegi na twarzy bez zbytniej ekspozycji. Najczęściej ich naturalny kolor włosów to jasne, ciepłe odcienie blondu oraz miedzi.

  • oliwkowy - oliwkowe odcienie skóry są niezwykle wrażliwe na ciepło. Ludzie z oliwkową urodą często zmieniają kolor włosów w ciągu swojego życia - mogą być bardzo jasne, gdy są dziećmi, a później stają się ciemniejsze.

  • śniady - Inny rodzaj skóry, która jest jaśniejsza niż większość i jest odporna na działanie promieni słonecznych, co powoduje brązową opaleniznę. Czas reakcji na słońce pozwala zachować zdrową, naturalną opaleniznę. Osoby o tym odcieniu skóry są prawdopodobnie podatne na piegi i ciemne włosy – albo ciemnobrązowe, albo czarne.